A sportmasszázsról röviden

       A masszázs fogásai a svédmasszázséval megegyeznek, de a sportolók izmainak hatékony kezeléséhez máshogy kell használni ezeket. A kidolgozottabb izmoknak célzottabb, néhol erőteljesebb fogásnemre van szükségük.

       A sportmasszázs főleg gyúró fogásokkal dolgozik, ez a leghatékonyabb ahhoz, hogy a kívánt eredményt hamrabb érjük el.

      A masszázs hatására az izmok rugalmasabbak lesznek, amitől csökken a sérülés esélye, megnő, fokozottabb lesz a teljesítőképesség, az izommunka.

A sportmasszázsról bővebben

      A sportmasszázs fontos szerepet játszik minden sportoló életében, függetlenül attól, hogy sérült-e vagy sem. A masszázsnak számos fizikai, fiziológiai és pszichológiai előnye van. A teljesítmény fokozására (bemelegítés), regenerációra (levezetés), kondíció stabilizálására és a sérülések rehabilitációjára alkalmazzák.

      A masszázs javítja a szervezet egészségi állapotát. Segít a sérülések és a mozgásképesség elvesztésének elkerülésében. Gyógyítja és visszaállítja a sérült izomszövetek mobilitását. Javítja a teljesítményt, ezáltal meghosszabbítja a sportkarriert.

A sportmasszázs fizikai hatásai

       Növeli a vérkeringést - A masszázs simító mozdulatai élénkítik a vérerek és nyirokerek keringését.

       Növeli a szövetek áteresztő képességét - A mély masszázs megnyitja a szöveti membránok pórusait, ami lehetővé teszi a folyadék és tápanyagok átjutását. Ez segít eltávolítani a méreganyagokat, tejsavat, és ösztönzi az izmokat az oxigén-és tápanyag felvételre, ami segíti azok gyógyulását.

      Nyújtás - Masszázs segítségével azok a szövetek is nyújthatók, melyeket hagyományos módszerekkel nem lehet. Ezeket az izomrostokat hossz-és keresztirányban is lehet így nyújtani. Masszázzsal az izmot borító vékony kötőszöveti hártya is nyújtható, így az izom minden feszültségtől megszabadulhat.

      Hegszövetek lebontása - A hegszövet, mely korábbi sérülés, trauma eredménye, hatással van az izomra, inakra, szalagokra. Mindez a szövetek rugalmasságának elvesztéséhez, így sérülésekhez, fájdalomhoz vezethet.

      Javítja a szövetek rugalmasságát - A kemény edzés a szöveteket keménnyé és rugalmatlanná teheti. Ez az egyik oka annak, hogy a kemény edzés nem vezet fejlődéshez. A masszázs segít megfordítani ezt a folyamatot a szövetek nyújtásával.

      Megnyitja a mikro-keringést - A masszázs a testmozgáshoz hasonlóan növeli a szövetek véráramlását, emellett tágítja az ereket, így a tápanyagok gyorsabban jutnak az izomba, szövetekbe. De a masszázs nem helyettesíti a mozgást, és annak a szervezetre gyakorolt jótékony hatásait sem.

A sportmasszázs élettani hatásai

      Fájdalomcsillapítás - Az izmok feszültsége, valamint a bennük felhalmozódó méreganyagok gyakran okoznak fájdalmat. A masszázs mindezt számos módon, például a kezelés során endorfin szabadul fel, ami a fájdalmat csökkenti.

      Relaxálás - A keletkező hő, a nyújtás és megnövekedett véráram hatására az izmok elernyednek.

A masszázs pszichológiai hatásai

      Szorongás csökkentő - A fentiekben említettek hatására az izmok elernyednek, relaxálnak, ami csökkenti a szervezet szorongás szintjét.
      Élénkítő - Amennyiben a masszázs fürge, erőteljes mozdulatokkal történik, az élénkítő, frissítő hatással van a szervezetre.

© 2016 Szép Gergely
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el